74F899SC
onsemi
Prodotto No:
74F899SC
Pacchetto:
28-SOIC
Descrizione:
IC TXRX NON-INVERT 5.5V 28SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 9
Output Type 3-State
Logic Type Transceiver, Non-Inverting
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SOIC
Series 74F
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Number of Elements 1
Package Tube
Current - Output High, Low 3mA, 64mA