Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
74LV1GW98ACME-E
Produttore:
Pacchetto:
CMPAK-6
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC GATE MULTIFUNCTION CMPAK6
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Type | Single-Ended |
| Logic Type | Configurable Multiple Function |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | CMPAK-6 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Series | 74LV |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Inputs | 3 |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Number of Circuits | 3 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Base Product Number | 74LV1GW98 |