74V1G32STR
STMicroelectronics
Prodotto No:
74V1G32STR
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 7.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type OR Gate
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.5V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Series 74V
Package / Case SC-74A, SOT-753
Input Logic Level - High 1.5V
Voltage - Supply 2V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr STMicroelectronics
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA