74V2T07STR
STMicroelectronics
Prodotto No:
74V2T07STR
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
SOT-23-8
Descrizione:
IC BUF NON-INVERT 5.5V SOT23-8
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 1
Output Type Open Drain
Logic Type Buffer, Non-Inverting
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-8
Series 74V
Package / Case SOT-23-8
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr STMicroelectronics
Number of Elements 3
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output High, Low -, 8mA