753121272GPTR13
CTS Resistor Products
Prodotto No:
753121272GPTR13
Descrizione:
RES ARRAY 11 RES 2.7K OHM 12SRT
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 11
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 753
Power Per Element 40mW