76745-1CU-20LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
76745-1CU-20LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN HDR 20POS 0.100" STACK T/H
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.384" (9.754mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.280" (32.500mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.512" (13.000mm)
Length - Tail 0.384" (9.754mm)