768141273GPTR13
CTS Resistor Products
Prodotto No:
768141273GPTR13
Descrizione:
RES ARRAY 13 RES 27K OHM 14SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 13
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 768
Power Per Element 100mW
Package / Case 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)