768161512GP
CTS Resistor Products
Prodotto No:
768161512GP
Descrizione:
RES ARRAY 15 RES 5.1K OHM 16SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 15
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Series 768
Power Per Element 100mW
Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)