77-12025D12
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
77-12025D12
Descrizione:
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE
In magazzino : 472
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Air Flow 87.9 CFM (2.46m³/min)
Noise 44.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.460A
Approval Agency cURus
Fan Type Tubeaxial
Termination 2 Wire Leads
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2400 RPM
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series -
Power (Watts) 5.5 W
Mfr NTE Electronics, Inc
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Protection
Package Bag
Width 25.40mm