77313-SAE-14LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
77313-SAE-14LF
Descrizione:
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.130" (3.30mm)
Contact Finish - Mating Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 130°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 14
Insulation Material Thermoplastic
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Series BERGSTIK®
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)
Shrouding Unshrouded
Package Bag
Overall Contact Length 0.360" (9.15mm)