77315-101-18LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
77315-101-18LF
Descrizione:
CONN HEADER R/A 18POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.094" (2.40mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 18
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.101" (2.57mm)