77F821J-TR-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
77F821J-TR-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 820UH 105MA 14 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 45 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 105 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14Ohm Max
Inductance 820 µH
Series 77F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.4MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Base Product Number 77F