Keystone Electronics
Prodotto No:
7829
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN QC TAB 0.250 SOLDER
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Header |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Solder |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.713" (18.10mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Contact Material | Steel |
| Features | 4 Tabs |
| Package | Bulk |