78F680J-TR-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
78F680J-TR-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 68UH 185MA 3.3 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.3Ohm Max
Inductance 68 µH
Series 78F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 6.5MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Base Product Number 78F