78F8R2J-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
78F8R2J-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 8.2UH 425MA 550MOHM TH
In magazzino : 72022
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 425 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Series 78F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 20MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 78F