American Technical Ceramics
Prodotto No:
800B151JT300XT1K
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP CER 150PF 300V C0G/NP0 1111
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$5.7855
$5.7855
10
$5.1433
$51.433
50
$4.49996
$224.998
100
$4.114355
$411.4355
500
$3.535748
$1767.874
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 300V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ATC 800B |
| Package / Case | 1111 (2828 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| Mfr | American Technical Ceramics |
| Capacitance | 150 pF |
| Features | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |