American Technical Ceramics
Prodotto No:
800B2R2BT500XT1K
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP CER 2.2PF 500V C0G/NP0 1111
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$7.8185
$7.8185
10
$6.9464
$69.464
50
$6.07848
$303.924
100
$5.557405
$555.7405
500
$4.775916
$2387.958
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 500V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ATC 800B |
| Package / Case | 1111 (2828 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| Mfr | American Technical Ceramics |
| Capacitance | 2.2 pF |
| Features | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |