American Technical Ceramics
Prodotto No:
800B6R2CT500XT1K
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP CER 6.2PF 500V NP0 1111
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$5.491
$5.491
10
$4.9438
$49.438
50
$4.28469
$214.2345
100
$3.735305
$373.5305
500
$3.076157
$1538.0785
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 500V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ATC 800B |
| Package / Case | 1111 (2828 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| Mfr | American Technical Ceramics |
| Capacitance | 6.2 pF |
| Features | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |