800NHG4G
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
800NHG4G
Descrizione:
FUSE SQUARE 800A 500VAC RECT
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 1500000
Applications -
Response Time -
Approval Agency CE, VDE
Current Rating (Amps) 800A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 120kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 3.307" L x 3.425" W x 4.094" H (84.00mm x 87.00mm x 104.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 500 VAC