Casa / TVS Diodes / 8.0SMDJ33CA-T7
minImg
8.0SMDJ33CA-T7
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
8.0SMDJ33CA-T7
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
DO-214AB (SMCJ)
Descrizione:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 150.1A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 8000W (8kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 8.0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V