Crouzet
Prodotto No:
81213101
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONTROL VALVE 3/2 NC SUB-BASE MT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Pressure | 30 ~ 150 PSI (2 ~ 12 bar) |
| Operating Temperature | - |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Type | - |
| Approval Agency | - |
| Fluid Type | Air, Inert Gas |
| Mounting Type | Sub-Base Mount |
| Orifice Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Obsolete |
| Connection Method | - |
| Weight | 0.772 lb (350.17 g) |
| Series | - |
| Function | 3/2 Normally Closed |
| Type | Control Valve, Momentary |
| For Use With/Related Products | - |
| Mfr | Crouzet |
| Features | - |
| Package | Bulk |