822B010-173L701
NorComp Inc.
Prodotto No:
822B010-173L701
Produttore:
NorComp Inc.
Descrizione:
CONN PLUG MALE 10POS SOLDER CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.248" ~ 0.283" (6.30mm ~ 7.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 500V
Contact Finish Thickness - Mating 7.00µin (0.178µm)
Current Rating (Amps) 8A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert -
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 200°C