822B019-173L601
NorComp Inc.
Prodotto No:
822B019-173L601
Produttore:
NorComp Inc.
Descrizione:
CONN PLUG MALE 19POS SOLDER CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.209" ~ 0.244" (5.30mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 280V
Contact Finish Thickness - Mating 7.00µin (0.178µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert -
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 200°C