Crouzet
Prodotto No:
83589031
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 8A 250V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$55.727
$55.727
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 8A (AC), 200mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | 83589 |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 1020gf |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Mfr | Crouzet |
| Pretravel | - |
| Features | Cable Length 0.5m |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |