Crouzet
Prodotto No:
83733315
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 50V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$63.688
$63.688
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -5°C ~ 70°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP56 - Dust Protected, Water Resistant |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | 83733 |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 612gf |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 50 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Crouzet |
| Pretravel | - |
| Features | Cable Length 0.5m |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.008" (0.2mm) |