87158AFLF
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
87158AFLF
Pacchetto:
48-SSOP
Descrizione:
IC CLOCK GENERATOR 48SSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output 1:7
Differential - Input:Output Yes/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 48-SSOP
PLL No
Series -
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Type Clock Generator
Package / Case 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Output HCSL, LVCMOS, LVTTL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Divider/Multiplier Yes/Yes
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 600MHz
Base Product Number 87158A