8735AM-21LF
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
8735AM-21LF
Pacchetto:
20-SOIC
Descrizione:
IC CLOCK GENERATOR 20SOIC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:2
Differential - Input:Output Yes/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SOIC
PLL Yes with Bypass
Series -
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Type Clock Generator
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Output LVPECL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Divider/Multiplier Yes/Yes
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 700MHz
Base Product Number 8735A