TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
87984-8
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN RCPT 8POS 0.156 GOLD PCB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$11.9795
$11.9795
10
$10.83665
$108.3665
100
$9.40329
$940.329
500
$9.001953
$4500.9765
1000
$8.027224
$8027.224
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.300" (7.62mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Receptacle, Bottom Entry |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.156" (3.96mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 8 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Contact Shape | Square |
| Series | AMPMODU Mod I |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.112" (2.84mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 87984 |