894K400CC6G-FA
Paktron
Prodotto No:
894K400CC6G-FA
Produttore:
Paktron
Descrizione:
Capacitor MLP .89uF 400V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Polymer, Metallized
Applications DC-Link, DC Block; EMI Suppression
Height - Seated (Max) 0.320" (8.12mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination Gull Wing
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.882" L x 0.700" W (22.40mm x 17.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 22 mOhms
Ratings -
Series Capstick®
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case 14-SMD, Gull Wing
Voltage Rating - AC 280V
Mfr Paktron
Capacitance 0.89 µF