8D525W43PA
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
8D525W43PA
Descrizione:
CONN PLUG MALE 43POS GOLD CRIMP
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 25-43
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 175°C