8D721Z39PN
Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
8D721Z39PN
Descrizione:
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Thermoplastic
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc Nickel
Shell Size - Insert 21-39
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 200°C