Eclipse Tools
Prodotto No:
902-423-10
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
10PCS 16-14AWG .187X.032"
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.6625
$1.6625
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Length | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Thickness | 0.016" (0.41mm) |
| Color | Blue |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Push-On |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.748" (19.00mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Mfr | Eclipse Tools |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Retail Package |