Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
914CE16-3
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 240V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$176.7095
$176.7095
10
$166.6129
$1666.129
25
$156.51554
$3912.8885
50
$146.4178
$7320.89
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 105°C |
| Release Force | 7.200gfm |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Side Rotary - No Lever |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC), 3A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | 914CE |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 34gfm |
| Overtravel | 40° |
| Voltage Rating - AC | 240 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 30° |
| Features | Cable Length 3' |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 914CE |
| Differential Travel | 3° |