Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
914CE2-Q
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 125V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$167.4945
$167.4945
10
$157.92135
$1579.2135
25
$148.35086
$3708.7715
50
$138.77961
$6938.9805
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 1.122" (28.5mm) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 105°C |
| Release Force | 450gf |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Connector |
| Actuator Type | Roller Plunger |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | 914CE |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 1200gf |
| Overtravel | 0.118" (3.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.071" (1.8mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 914CE |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |