Electroswitch
Prodotto No:
9201C
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$8.6735
$8.6735
1000
$7.43166
$7431.66
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 65°C |
| Bushing Thread | 15/32-32 |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Standard Round |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Current Rating (Amps) | 20A (AC) |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | 14.27mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 9200 |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | Electroswitch |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |
| Actuator Material | - |