9250-473-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
9250-473-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 47UH 195MA 2.11 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 175mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 195 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.11Ohm Max
Inductance 47 µH
Series 9250
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 27MHz