9250-823-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
9250-823-RC
Descrizione:
FIXED IND 82UH 180MA 2.44 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 140mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.44Ohm Max
Inductance 82 µH
Series 9250
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 10.5MHz