9250A-276-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
9250A-276-RC
Descrizione:
FIXED IND 27MH 16MA 308 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8mA
Inductance Frequency - Test 79 kHz
Q @ Freq 27 @ 79kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 16 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 308Ohm Max
Inductance 27 mH
Series 9250A
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 210kHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 9250A