92A1D-B24-A13L
Bourns Inc.
Prodotto No:
92A1D-B24-A13L
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
PANEL CONTROL - 5/8" (16MM) ST-C
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Hook
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.945" (24.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±1000ppm/°C
Product Status Active
Rotation 300°
Series 92
Power (Watts) 1W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 5k
Size - Body Rectangular - 0.687" x 0.625" Face (17.45mm x 15.88mm)