Microchip Technology
Prodotto No:
93AA66C/W15K
Produttore:
Pacchetto:
Die
Batch:
-
Descrizione:
IC EEPROM 4KBIT MICROWIRE DIE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Clock Frequency | 3 MHz |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Memory Interface | Microwire |
| Memory Organization | 512 x 8, 256 x 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Supplier Device Package | Die |
| Series | - |
| Write Cycle Time - Word, Page | 6ms |
| Memory Size | 4Kbit |
| Package / Case | Die |
| Technology | EEPROM |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tray |
| Memory Format | EEPROM |
| Base Product Number | 93AA66 |