944U101K102ABM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
944U101K102ABM
Descrizione:
CAP FILM 100UF 10% 1KVDC RADIAL
In magazzino : 320
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Termination Threaded, Male
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.327" Dia (84.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.8 mOhms
Ratings -
Series 944U
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 µF