Casa / Film Capacitors / 947D181K122BCMSN
minImg
947D181K122BCMSN
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
947D181K122BCMSN
Descrizione:
CAP FILM 180UF 10% 1.2KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.992" (76.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6 mOhms
Ratings -
Series 947D
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 230V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 180 µF