Casa / Film Capacitors / 947D271K112CCRSN
minImg
947D271K112CCRSN
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
947D271K112CCRSN
Descrizione:
CAP FILM 270UF 10% 1.1KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.992" (76.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.969" (50.00mm)
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.937" Dia (100.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.2 mOhms
Ratings -
Series 947D
Voltage Rating - DC 1100V (1.1kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 230V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 µF