Littelfuse Inc.
Prodotto No:
95062-13
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH ROT 3POS SEALED KNOB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions | 3 |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Wire Leads |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 21.84mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 10A (DC) |
| Approval Agency | cURus |
| Depth Behind Flange | 49.53mm |
| Circuit | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 95060 |
| Voltage Rating - DC | 12 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-On-Mom |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Package | Bulk |