Sanyo Denki America Inc.
Prodotto No:
9CR0812S801
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
FAN AXIAL DUAL 80X80MM 12VDC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$41.173
$41.173
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Air Flow | 160.0 CFM (4.48m³/min) |
| Noise | 71.0dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 5.50A |
| Fan Type | Tubeaxial (Dual) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage Range | 10.8 ~ 13.2VDC |
| RPM | 8000 Front, 5300 Rear |
| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| Material - Frame | Plastic |
| Features | Counter-Rotating, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 80.00mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Static Pressure | 2.090 in H2O (520.0 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Termination | 3 Wire Leads per Fan |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Weight | 0.772 lb (350.17 g) |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | San Ace 80 |
| Power (Watts) | 66 W |
| Package | Box |
| Base Product Number | 9CR0812 |