9EH1724P5C01
Sanyo Denki America Inc.
Prodotto No:
9EH1724P5C01
Descrizione:
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow -
Noise 60.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM -
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 51.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 172mm Dia
Weight 1.7 lbs (780.0 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade -
Series San Ace 172
Power (Watts) 55.2 W