A/CTA2-250-RMS
Automation Components, Inc.
Prodotto No:
A/CTA2-250-RMS
Descrizione:
Analog Current Sensor, 4-20mA, D
In magazzino : 1
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Unidirectional
Operating Temperature -15°C ~ 40°C
Response Time 600ms
For Measuring AC
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 100A, 200A, 250A (Selectable)
Series -
Accuracy ±1%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Current Sensor
Linearity -
Voltage - Supply 8.5V ~ 30V
Output Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Mfr Automation Components, Inc.
Frequency 30Hz ~ 100Hz