A-DFF37LPIII/FP-R
Assmann WSW Components
Prodotto No:
A-DFF37LPIII/FP-R
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 37POS IDC
Guida per l'utente
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish -
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Wire Gauge 26-28 AWG
Backset Spacing -
Mfr Assmann WSW Components
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Feed Through, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C