A-TB350-TT09
Assmann WSW Components
Prodotto No:
A-TB350-TT09
Descrizione:
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 3.5MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.441" (11.20mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size M2
Mfr Assmann WSW Components
Plug Wire Entry 90°
Contact Material Phosphor Bronze
Features Interlocking (Side)
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 9
Number of Positions 9
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Termination Style Screw
Color Green
Wire Strip Length 5-6mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series -
Type Plug for Unshrouded Header
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)