A-TB381-VK16
Assmann WSW Components
Prodotto No:
A-TB381-VK16
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 16POS 3.81MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.433" (11.00mm)
Contact Tail Length 0.134" (3.40mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 45°
Number of Levels 1
Current - UL 8 A
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Positions Per Level 16
Number of Positions 16
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Series -
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.150" (3.81mm)